GALERIA 2018

26. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2018

 


W drugą niedzielę Nowego Roku – 14 stycznia odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry              Świątecznej Pomocy .  Zebrane w tym roku pieniądze przeznaczone  będą „na wyrównanie szans w leczeniu noworodków”. I tym razem nie zabrakło wolontariuszy, sponsorów, darczyńców, uczestników licytacji, organizatorów imprez  środowiskowych, partnerów, którym wdzięczni jesteśmy za szczególną pomoc i wsparcie w zorganizowanie tegorocznego Finału.


Pierwsze wpłaty wpłynęły do Sztabu w MDK od klasy Ic ze Szkoły Podstawowej Nr 4 – 1000 złotych, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie – 1110,70, Przedszkola Samorządowego Nr 5 – 396,18 i Firmy  „PROFI-m” – 2487,26 złotych.


Już z samego rana wolontariusze pojawili się na ulicach naszego miasta oraz w Gminie Kawęczyn, Słodków i Kaczki Średnie.


Do zbiórki pieniędzy włączyli się sportowcy organizując charytatywne zawody. „Skazani na Basket”  zaprosili miłośników koszykówki do rozegrania turnieju. Natomiast Stowarzyszenie „Edukacja Kultura Sport” ze Słodkowa zorganizowała Halowy Turniej Piłki Nożnej. Dochód z obu turniejów został przekazany do naszego Sztabu.


W godzinach popołudniowych czynna była kawiarenka dla łasucha, do której pyszne ciasta upiekli rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 ( m.in. klasy – 3d, 3c, 1d, 2b, 1c), Szkoły Podstawowej    Nr 5 Budynek „A” i „B”, Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, uczniowie Klasy Gastronomicznej Zespołu Szkół Technicznych.  Do słodkiego poczęstunku włączyli się rodzice przedszkolaków z Przedszkoli Samorządowych Nr 3,4,5,6,7,8, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i p. Marylka Unton.


Pan Stanisław Paszak (Zakład Mięsny w Olszówce) przekazał wędlinę na ognisko i grill. Sprzedażą ciasta  zajęli się wolontariusze z Centrum Wolontariatu. Grillem zajęła się młodzież z Grupy Tancerzy Ognia „Shadows of Fire”, a ogniskiem strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku. W Parku im. Konstytucji 3 Maja Stajnia ROKA zorganizowała przejażdżkę kucykiem.


W godzinach popołudniowych przed sprzedażą i licytacją gadżetów odbył się koncert, w którym wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 3, Chór Nauczycielski Turkowskiego Towarzystwa Chóralnego i soliści ze Studia Piosenki MDK.


W licytacji uczestniczył  Burmistrz Miasta Romuald Antosik i grono radnych Rady Miejskiej. Licytacja była bardzo gorąca.   Najbardziej spektakularna była licytacja złotych serduszek i „Jednego dnia w fotelu Burmistrza”.  Pierwsze z ich wylicytowała Firma „PROFI –m” za kwotę 10 500 złotych. Drugie serduszko wracało do licytacji trzykrotnie, osiągając łączną kwotę 13 500 złotych. Fotel Burmistrza został zlicytowany za kwotę 5000 złotych. Zlicytowane dwa torty zostały przekazane publiczności.


Tradycyjnie Finał zakończył się „światełkiem do nieba”. Fajerwerki wystrzeliły przy wtórze syren           i sygnałów świetlnych.


Przez cały dzień do późnych godzin wieczornych do dyspozycji Sztabu były samochody z turkowskiej OSP i z Fundacji „Złota Godzina”.


Do późnych godzin nocnych trwała gorączka liczenia pieniędzy. 130 887,98 złotych to ostateczna kwota tegorocznego turkowskiego Finału. Okazało się, że grubo został pobity ubiegłoroczny rekord. Ucieszyło nas to podwójnie, ponieważ było miłym zwieńczeniem jubileuszu 25-lecia Sztabu w Turku.


 


 


 


 

zobacz także galerie na: