Galeria 2014

XVII Przegląd Studenckich Etiud Filmowych "KLAPS 2014"

 

 

 

K L A P S’ 2014

 

 

 

 

 

Tegoroczna, siedemnasta edycja Przeglądu Studenckich Etiud Filmowych KLAPS’2014 rozpoczęła się 27 marca pokazem specjalnym filmów nagrodzonych w 7 edycji Festiwalu Najlepszych Niezależnych Filmów Świata GRAND OFF.

 

Następnego dnia do dwudniowych zmagań konkursowych stanęło 19 etiud w kategorii: fabuła, dokument, animacja. Filmy oceniało trzyosobowe Jury, któremu przewodniczył Zygmunt Machwitz – wykładowca z Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Anna Mękarska – polonistka i Andrzej Moś – filmowiec, absolwent Wydziału Operatorskiego łódzkiej filmówki. W sobotę wieczorem Jurorzy ustalili werdykt, który zostanie ogłoszony 11 kwietnia podczas gali finałowej.

 

W niedzielę w szranki konkursowe stanęli amatorzy, którzy zgłosili swoje filmy do Konkursu Amatorskich Filmów Efektownych KAFE. Tym razem Jury nie miało trudnego zadania w przyznaniu nagród. Po obejrzeniu 7 filmów członkowie Jury: Anna Linkowska – absolwentka Wydziału Animacji PWSFTViT, Anna Mękarska i Łukasz Królak – student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu na kierunku Zarządzanie Mediami, jednogłośnie przyznali pierwszą nagrodę Julii Zrąbkowskiej z Konina na film „Okiem motyla”. Druga nagroda przypadła Annie Czaplickiej  również z Konina za film „Drzazga”. Jury postanowiło nie przyznawać nagrody trzeciej i wyróżnień.

 

Ponadto podczas Przeglądu Studenckich Etiud Filmowych odbył się panel warsztatowy – dwudniowe warsztaty animacji filmowej, które poprowadziła Anna Linkowska. Warsztaty zakończyły się realizacją trzech filmów, które wkrótce ukażą się na stronie Domu Kultury i na naszym profilu na Facebooku. Wydarzeniem muzycznym był koncert zespołu JAMAL.

 

Patronat  honorowy nad Przeglądem objął Burmistrz Zdzisław Czapla i Rektor PWSFTViT  w Łodzi Profesor Mariusz Grzegorzek. Bardzo dziękujemy patronom medialnym. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem TV Informacyjnej Wielkopolska, Tygodnika Lokalnego ECHO TURKU i lokalnych portali  „iTurek” oraz „Turek.net.pl”.

 

zobacz takA?e galerie na: