Galeria 2014

Przegląd Dorobku Artystycznego Przedszkoli

 


W dniach 11 i 12 czerwca w sali Miejskiego Domu Kultury w Turku odbył się 42. Przegląd Dorobku Artystycznego Przedszkoli pt. „Wielka Draka Przedszkolaka”. Dzieci z turkowskich przedszkoli  miały możliwość konfrontacji dokonań artystycznych i wymiany doświadczeń w zakresie różnych rodzajów wypowiedzi artystycznych (piosenka, taniec, recytacja, twórczość plastyczna).


Scena zapełniła się dziećmi w barwnych kostiumach, szczerymi i radosnymi programami. 42.  przegląd poprowadził iluzjonista Bartosz Jóźwiak, który zaprosił dzieci w świat magii i czarów.


Dzieci za prezentacje artystyczne otrzymały czekolady ufundowane przez Miejski Do Kultury. Placówki przedszkolne natomiast drobne nagrody i dyplomy przygotowane przez organizatora; Miejski Dom Kultury, Marka Pańczyka – przewodniczącego Rady Miejskiej miasta Turku i Urząd Miejski. W trakcie  Przeglądu dzieci mogły wziąć udział w zabawach i konkursie  przygotowanym przez sklep KREDKA i firmę EMIKA.


Obok prezentacji scenicznych mogliśmy podziwiać wystawę prac plastycznych małych adeptów sztuki.


W pierwszym dniu Przeglądu zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 7 im. Misia Uszatka w programie „Śpiewamy i tańczymy”, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8 pokazały „Roztańczone przedszkole”, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Smerfiki” zaprezentowały „Smerłów świat”, dzieci z Prywatnego Przedszkola „Mały Odkrywca” zaprezentowały program „Kaczka Dziwaczka”, „Fasolki”, Margarita”.


Drugi dzień to prezentacja programów przez dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3: „W krainie baśni”, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 4 „Tęczowe” zaprezentowało program pt. „Na prerii”,


dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 z oddziałami integracyjnymi zobaczyliśmy w musicalu baśni Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, program „Tańczyć i śpiewać każdy może” zaprezentowały dzieci z Przedszkola nr 6.


 

zobacz takA?e galerie na: