Galeria 2014

Lato w mieście z MDK

 

W Miejskim Domu Kultury w  Turku ramach  oferty wakacyjnej dla dzieci i młodzieży odbywają się zajęcia  o różnym charakterze. Pierwszy tydzień lipca związany był z plastyką. Zajęcia rozpoczęła Katarzyna Cieślak zabierając uczestników zajęć na wakacje.  W rytm letniej muzyki, dzieci ruszyły na wakacyjne wyprawy - w góry, nad morze, na jeziora. Odpowiednio do miejsca wyprawy pływały, łowiły ryby, grały w piłkę, zdobywały szczyty, latały samolotem, jechały autokarem itp. Po wspólnej zabawie dzieci wykonywały prace plastyczne o tematyce wakacyjnej. Na koniec zajęć dla wszystkich chętnych przygotowano niespodziankę - malowanie buziek. Chętnych nie brakowało. Kolejne zajęcia plastyczne to spotkanie z poezją Jana Brzechwy. Dzieci wysłuchały wiersza: "Na straganie"  oraz "Pomidor", a następnie tworzyły warzywa z masy solnej, którą same wcześniej wykonały. Zabawy było co niemiara!

3 lipca dzieci poznawały mieszkańców łąki. Z przyniesionych książek mogły  przyjrzeć się bliżej owadom, płazom, gadom, ssakom i ptakom. Na tę chwilę sala MDK zamieniła się w wielką letnią łąkę, na której dzieci naśladowały lot motylka, pszczółki, udawały zajączki, bociany, by wreszcie połączyć się w stonogę i pomaszerować do stolików, aby  wspólnie wykonać zadanie plastyczne - dłuuuugą  łąkę. Pomysłów na temat pracy było tyle, ilu uczestników zajęć.  W efekcie powstała letnia ukwiecona łąka z przeróżnymi mieszkańcami, począwszy od larw, mrówek, pająków, kretów poprzez jaszczurki, żmije, żabki,  pisklęta w gniazdach, ptaki, ważki, motyle, biedronki i inne małe i większe stworzenia.

         Drugi tydzień wakacji to letnia szkoła tańca. Uczestnicy pod okiem  Aleksandry Musiałowskiej uczą się podstaw tańca współczesnego, poznają układy i figury.Na zajęciach dzieci ćwiczą nie tylko kroki, lecz także poprawiają swoją sprawność ruchową, koordynację, muzykalność oraz przełamują barierę wstydu.  Ze względu na charakter zajęć dzieci podzielone są na grupy wiekowe. Dotychczas w proponowanych formach zajęć brało udział ponad trzydzieścioro uczestników dziennie.  

Dom Kultury zaprasza dzieci do wspólnego spędzenia czasu przez cały lipiec i sierpień. Prawie codziennie można tu wziąć udział w zajęciach zaplanowanych według wakacyjnego harmonogramu. Dodatkowo, w każdy wakacyjny czwartek lipca, w Kinie Tur odbywać się będzie projekcja bajek polskiej animacji filmowej z Bielska - Białej.

Szczegóły można znaleźć na plakatach i stronie internetowej Domu Kultury.

Gorąco zapraszamy!

zobacz takA?e galerie na: