Galeria 2013

Robert Rosiński " PORTRETY I KOPIE - MALARSTWO I RYSUNEK"

 

Wczoraj tj. 13 listopada w MDK odbył się wernisaż wystawy Roberta Rosińskiego " Portrety i kopie- rysunek i malarstwo ".  Licznie przybyli na otwarcie goście mogli skosztować pysznych wypieków oraz zdegustować lampkę wina czy soku.

   Robert Rosiński jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kole , Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza Fila Kalisz na wydziale plastyki. Obecnie nauczyciel w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Grzymiszewie.

Pierwsza indywidualna wystawa jest poniekąd przeglądem twórczości. Prace prezentowane w MDK autor tworzył na przestrzeni kilku, a nawet kilkunastu lat. W większości nie są jego własnością, powstały pod konkretną okazję, dla konkretnej osoby, często jako podarunek. Myślą przewodnią Roberta było ukazanie piękna w sposób wyrazisty i możliwie realistyczny. W portretach szuka odbicia osobowości, charakteru i harmonii. Sztuka , która jest ponad wszystkimi granicami umożliwia szeroką interpretację, dowolny odbiór i odczucie, na tyle, na ile pozwala każdemu z nas jego wrażliwość i poczucie estetyki.

Miejski Dom Kultury pragnie podziękować osobom, które zgodziły się udostępnić prace na potrzeby obecnej wystawy.

Wystawa dostępna będzie dla odwiedzających do dn. 12 grudnia 2013 roku. Zapraszamy. Wstęp wolny.