PROJEKT „MIASTO OGNIA” ZAKOŃCZONY

Inicjatywa lokalna zgłoszona przez Turkowską Grupę Tancerzy Ognia, realizowana wspólnie z Miejskim Domem Kultury w ramach zadania pt. „KulTURa. WIELKA sprawa w małym mieście” dofinansowana ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2016, dobiegła końca.

Przez cały poprzedni tydzień odbywały się warsztaty fireshow i kuglarskie, powarsztatowe pokazy tańca z ogniem, działania animacyjne dla dzieci, koncerty.
W sobotę, 27 sierpnia Grupa wystąpiła w ostatnim powarsztatowym spektaklu finałowym, kończącym projekt, do którego zostali zaproszeni tancerze z Teatru Tańca Współczesnego „Szafa” z Kalisza.
Spektakl odbył się na terenie parkingu przed Klubem „Barbórka”. Grupa wykonawców dotarła na miejsce w ogniowej paradzie ulicami naszego miasta. W spektaklu wzięli udział uczestnicy warsztatów. Dla większości był to pierwszy występ. Spisali się znakomicie. Gratulujemy odwagi. Po spektaklu publiczność przeniosła się do MDK, gdzie odbył się koncert zespołów: LUCKYDZIDZIA, KILLER STP, ZBP EKIPA, Świder.
Dziękujemy mieszkańcom Turku za udział w wydarzeniu.
Dziękujemy druhom strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie przeciwpożarowe pokazów i funkcjonariuszom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji za zabezpieczenie przemarszu uczestników parady oraz wolontariuszom z Centrum Wolontariatu za włączenie się do działań Grupy.

 http://www.mdk.turek.pl/wp-content/uploads/2016/02/papier.Dom-Kultury-+1.jpg

1 września , 2016

Dodaj swój komentarz